Salcë me speca

Specat i pjekim dhe i lejme mbuluar sa te zbuten

Pasi u heqim lekuren dhe farat i vendosim ne blender

Po aty shtojme kripe dhe piper te zi

Pastaj vazhdojme me 100 g djath te bardhe,

1 filxhan vaj ulliri

1 luge filadelfia ose salce kosi

leng turshive ose limoni