Rinisin serisht lekundjet sizmike.Nje tjetër tërmet godet Thumanën, sa ishte epiqendra

0
763

Lekundje te reja sizmike jane ndjer keto dite ne vendin tone por kane qene me fuqi te ulet dhe jane ndjere shume pak thote sherbimi sizmik.

Por diten e sotme një tjetër tërmet ka goditur zonën e Thumanës.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 10.18, ndërkohë që fortësia e tyre ishte 3 ballë të shkallës rihter dhe cdo gje ka shkuar mir pas asnje demtim.

Lekundjet sizmike u ndihen në 8 kilometër thellësi dhe gjendja eshte krejtesisht normale.

Epiqendra e tyre ishte 20 kilometra në veriperëndim të Shijakut.