Home TE NDRYSHME Receta të kënaq shpirtin/ Ja si të përgatisni patate të pjekura me...

Receta të kënaq shpirtin/ Ja si të përgatisni patate të pjekura me rozmarinë dhe limon: Receta më e mirë për drekë

132
0

1 kg patate të n dara në gjysmë,

2 lugë gjelle me vaj ulliri,

Lëngu i një limoni,

3 thelbinj hudhër të g rirë hollë,

1 lugë çaji me rozmarinë të thatë,

Kripë dhe piper sipas dëshirës,

2 lugë gjelle me gjalpë pa kripë,

Lëkura e një limoni të g rirë hollë,

2 lugë gjelle me majdanoz të gr irë,

2 degë rozmarine të freskët.