Perhapet koronavirusi ne qytetin e vogel shqiptar ja sa qytetare infektohen

0
373

Gramshi eshte nje nga qytet e vogla te Shqiperise dhe pse i vogël ka një numër të madh të infektuarisht ne 24 orët e fundit ndaj duhet te jeni te kujdesshem megjithese fuqia e virusit eshte me e ulet duhet te kujdesemi per masat kunder koronavirusit.

Ministria e SHendetesise ka njoftuar diten e sotme se jane konfirmuar 8 të infektuar, mes të cilëve 3 punonjës policie dhe 2 mësues ndaj situata nuk eshte e qete.

Sakaq, bëhet me dije se janë infektuar edhe dy fëmijët e oficerëve te edhe pse ende nuk dihet sesi paraqitet gjendja e tyre shëndetësore.

Ndaj duhet te jemi vigjilente.