Home TE NDRYSHME Pas ciklonit sinoptikanët grekë dalin me një tjetër paralajmërim, zbulojnë pritet të...

Pas ciklonit sinoptikanët grekë dalin me një tjetër paralajmërim, zbulojnë pritet të ndodhë në orët në vijim, a do preket vendi yne?

310
0

Sinoptikanët kanë paralajmëruar se Veri-Perëndimi i Greqisë dhe Jugu i Shqipërisë do të pushtohet nga moti i keq në orët ne vijim.

Gazetari Aleksandër Marku, bën të ditur se sipas sinoptikanëve grek fenomenet me mot të keq do të jenë në pjesën e Jonit verior dhe më pas do të drejtohen për nga Shqipëria.

Si pasojë e ndryshimeve atmosferike do të ketë erëra të forta nga 60-70 km/h ndërsa deti do të ketë dallgëzim 6-7 ball.

Ky paralajmërim i sinoptikanëve grek, vjen pas ciklonit që goditi Greqinë disa ditë më parë, ku shkaktoi dëme kolosale të llogaritura deri në 100 mln euro.