Parashikimi i motit për ditët që vinë/ Ja sa gradë do të shkojnë temperaturat dhe a do ketë reshje

Shërbimi Meterologjik Us htarak ka dhënë parashikimin e tij për javën në vazhdim. Sipas SHMU-së pas një freskimi të lehtë të përkohshëm do të ketë riaktivizim të anticikloneve të Azoreve e rrjedhimisht dhe një valë tjetër të të nxehtit.

Statusi i plotë: Përshëndetje nga SHMU!
Pas një freskimi të lehtë e të përkohshëm përsëri do të ketë riaktivizim të anticiklonit të Azoreve e rrjedhimisht dhe valë tjetër të të nxehtit.

Ndikimin kryesor kjo valë do ta sjellë në gadishullin Apenin. Vendi do të ndodhet kryesisht në periferinë e saj që do të sjellë temperatura si më poshtë vijon. Në formë të izoluar gjatë së mërkurës do të ketë shi gati të papërfillshëm.
Era do të fryjë juglindje e veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet. Deti i forcës 2 dhe 3 ballë