Friday, September 18, 2020
Home Blog Page 127

Fshatarja mbjell patate por kur i shkul nga toka e gjen bel.aja nga era...

Nje grua nga fshati Gjinar i Elbasanit kishte mbjellur patate ne token e vet. Nderkohe gjate rritjes se tyre cdo jave shkonte dhe i hidhte...

Nis faza 2 në Itali: Lejohen vizitat familjare. Dhe ja se kur do hapet...

Kryeministri italian Giuseppe Conte në një konferencë për shtyp ka thene se rregulla te reja pritet te vijne ne ditet ne vazhdim dhe shpresojme...

Nga nesër 1 Maj, a do te kete mbyllje të detyrueshme? Rama ben njoftimin...

Lajmi eshte mesuar nga kryeministri Edi Rama, teksa ka treguar se pasditen e kësaj të enjteje do të bëhen publike të rejat lidhur me...

Fillon nga dita e sotme, ky është vendimi i ri që hyn në fuqi...

83 milion banorët e Gjermanisë do të kërkohet të veshin maska në hapësira publike që nga e hëna per te reuajtur njeri-tjetrin dhe kjo...

Dalin informacionet me te fundit, ja cfare ndodhi sot ne Itali.

Mesohet se numri i rasteve me koronavirus ne Itali eshte ne ulje dhe kjo gje eshte ne renie cdo dite dhe ky eshte nje...

Lajme aspak te mira: Ja si pritet te jete vera e 2020 sipas meteorologeve

Dalengadale edhe per nje muaj futem zyrtarisht ne stinen e veres. Vera e vitit 2020 sipas parashikimeve pritet te jete shume e nxehte dhe nuk...

Ndryshon udhetimi ajror, keto jane rregullat e reja qe ju duhet te dini para...

Tashme normat e reja te udhetimeve ajrore kerkojne qe cdo pasagjer qe do te udhetoje me aeroplan e ka te detyrueshme te mbaje nje...

Fermerët grekë nisin një letër qeverisë na duhen urgjent punetore nga Shqiperia per vjeljen...

Fermeret greke po kerkojne 7 mije punetore shqiptare per te vjelur frutat dhe perimet e tyre. Per kete arsye ata i kane bere apel qeverise...

Vijne lajme te mira nga shteti fqinj i Shqipërisë 3 ditë rresht pa asnjë...

Vijne lajme te mira nga Mali i Zi ka 42 ditë që nga rasti i parë me koronavirus dhe duket se ka arritur ta...

Blendi Fevziu gazetari me i paguar shqiptar.Kjo eshte vila e tij shume e bukur.

Eshte nje nga gazetaret me te mire dhe te me te paguar mbi 20 vite ne televizionin shqiptar dhe shume i ndjekur me nje...
280,158FansLike
19,984FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts