Oltit nuk i ndahet shpirti nga ish gruaja/ Linditës i ik truri: Nuk jam gomë rezervë, të bëhem pjeshkë unë dhe…

Olti e ka shprehur vazhdimisht ndjenjën e fortë që ka për ish gruan e tij, ndonëse është kritikuar shpesh se po humb pikë me konkurrentet e Për’puthen +40.

Edhe ditën e sotme, kur u pyet nëse do të rikthehej sërish me ish partneren, Olti tha duke qeshur: “Varet çfarë ore niset trageti në darkë”.

Kjo nxiti reagimin e ashpër të Linditës, e cila i bëri të ditur se nuk është gomë rezerve dhe nuk do të bëhet gati për të e më pas ai ta lërë për shkak të ndjenjave që ka për ish-in. Olti u mundua që të qetësonte situatën, por nuk ia doli.

Lindita: Unë të uroj të gjithë të mirat që të bashkohesh me ish bashkëshorten tënde, por takim nga mua mos pretendo me këtë lloj përgjigje.

Olti: Po bëj shaka.

Lindita: Mendoj që asnjë nga vajzat nuk do të donte të ishte në këtë pozicion. Unë nuk jam gomë rezervë që të më zëvendësosh.

Olti: Asnjë nuk është gomë rezervë, asnjë nuk zëvendëson njeri. As ti në vendin e saj dhe as ajo në vendin tënd.

Lindita: Unë të lidhem me ty të shuash plagët e zemrës time? Unë i kam shuajtur prandaj jam në këtë emision.

Olti: Unë këtë plagë, o me ty, o me dikë tjetër do mundohem ta mbyll.

Lindita: S’jam vajza e duhur se përndryshe do kishte lëvizur diçka në zemrën tënde. Ai këmbëngul e thotë që do kthehet nëse ajo i thotë “po”, atëherë është ajo që tha Arjani, unë të vishem, të bëhem pjeshkë e të dal në takim dhe Olti më le.