“Nuk kam kohë”/ Refuzoi të fliste për vrasjen e Mateos, Rama bën deklaratën e papritur për Ministren Muzhaqi

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë për Ministren Bora Muzhaqi e cila pak ditë më parë kur u pyet për ngajrjen e vogëlushit Mateo 8-vjeçar deklaroi nuk kishte kohë.Dhe kjo na cuditi te gjitheve.

“E para e punës njëherë ajo është thjesht mungesë eksperience.

Ajo është ministre e Rinisë dhe e Fëmijëve, ajo po punon dhe unë kam shumë besim në atë që do të bëjë ajo.

Momente fatkeqe me mediat kanë pasur edhe të tjerë më herët, madje me shumë eksperiencë, është thjesht mungesë eksperience”, tha Rama.