Nuk gjen qetesi toka nga termeti diten e sotme. Ja sa ishte magnituda

Nuk gjen qetesi toka ne Ballkan nga termnetet duke filluar nga Greqia Serbia Kosova Shqiperia dhe Maqedonia.

Por diten e sotme termeti eshte ndjer ne Kosove.

Por lëkundje e tërmetit janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Serbi dhe Maqedoninë e Veriut.

Lëkundjet janë ndjerë në rajonin e Ferizajt, sipas faqes EMSC.

Magnituda ishte 3.2 e shkallës rihter. Por fatmiresishte cdo gje ka shkuar mire dhe pa probleme. Termete te tilla jane normale dhe nuk ndiden ne mase.