Nuk gjen qetësi toka as diten e sotme! Durrësi lekundet sërish nga tërmeti

0
613

Stina e vjeshtes nisi me termete qe nga muaji shtator dhe muaji tetor ka pasur lekundje sizmike por per fat te mire cdo gje ka shkuar ne paqe.

Jane raportuar disa termete ne muajin tetor por dhe mbremjen e djeshme ne Tirane ka pasur lekundje por dhe diten e sotme eshte regjistruar në Detin Adriatik.

Tërmeti ka qenë me mganitudë 5 i shkallës Rihter dhe me thellësi 10 km.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik, 25 kilometra nga Durrësi.

Ende nuk ka të dhëna për dëme materiale apo në njerëz. kujtojmë se kohët e fundit ka patur disa lëkundje në këtë zonë, por për fat të mirë nuk ka patur probleme.

Shpresojme qe cdo gje te shkoje ne paqe.