Nuk e njohim me! Ja ndryshimi i Alvin Berishes 1 vit pas largimit nga kampi sirian

0
588

Ne pergjithesi te gjitheve na ka prekur historia e djalit 11 vjecar Alvin Berishes qe kishte dale nga kampi i Al-Hol pas disa vitesh.

Por ja si duket Alvini sot pas gati 1 viti prej kthimit te tij nga kampi ku mbahet prej vitesh.

Ne nje lidhje ne emisionin televiziv babe e bir kane treguar per jeten e tyre gjete ketyre muajve te rikthimit se bashku.

Mesuam se Alvini tashme shkon ne klase te 6 dhe eshte rritur edhe keto muaj duke mesuar mire shqipen si edhe mesimet ne shkolle.

Afrim Berisha tregoi se i biri eshte mire me mesime por pak avash e avash cdo gje.

Me pas kujtoi se si ka mundur te marri te birin pas 5 vitesh qe e ka kerkuar pa reshtur dhe e ka gjetur vetm vitin e pare mire me shendet e me tej nuk kane pasur per te ngrene.

Per Afrimin dhe Alvinin cdo gje ka shkuar mire dhe urojme edhe me tej te behet me mire .

Ne foto shikoni ndryshimin e djalit.