Lajmi më i mrekullueshëm nga Tirana, ja çfarë ka ndodhur sot në përballjen me koronavirusin

Sot kemi marre nje lajm te mire nga kryeqyteti.

Mesohet se tashme 100 persona e kane fituar luften me koronavirusin gjate 24 oreve te fundit.

Ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu sot e ka bere me dije lajmin me ane te postimit ne rrjetet sociale.

Ajo ka njoftuar se gjate 24 oreve te fundit 100 qytetare jane sheruar nga virusi i tmerrshem dhe ky eshte nje lajm i mrekullueshem.

Shpresojme se ky ritem te vazhdoje keshtu dhe te rritet cdo dite numri i te sheruarve por edhe te ulet numri i te infektuarve.