Nuk do ta besoni sa paguhen personazhet e televizionit nga Alketa Vejsiu te Bora Zemani nga Arbana te Luana Vjollca

Skandali me të dhënat e qytetarëve që po qarkullon në “WhatsApp”, ku tregohen identiteti, kartat e identitetit, pozicioni i punës dhe paga përkatëse ka ngjallur kureshtje edhe për emrat e njohur të ekranit shqiptar.

Nga 73 mijë lekë të reja deri në 1 milion të reja, janë pagat e personazheve të njohur të showbizz-it në këtë database.

Nuk dihet se si kanë rrjedhur këto të dhëna, por Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka deklaruar se do të depozitojë një kallëzim penal në prokurori.

Bora Zemani 321,373.00

Luana Vjollca 542,710.00

Alketa Vejsiu 80,000.00

Donald Veshaj 30,475.00

Romeo Veshaj 30,475.00

Ermal Mamaqi 120,000

Amarda Toska 80,000.00

Arbana Osmani 986,927

Inis Gjoni 73,767

Turjan Hysko 1,002,217.00

Gentian Zenelaj 456,400.00

Ledion Liço 432,532.00

Marina Vjollca 390,026.00

Armina Mevlani 190,797.00