Njihuni me shqiptarin e rralle me 2 gra dhe 7 fëmijë: I ndaj 5 ditë njërën dhe 5 tjetrën, nuk janë…

0
515

Kjo eshte historia e burrit te quajtur Iliaz Laskaj nga Peshkopia. Ai u martua ne 2001 me Anifen mirepo pas 4 vitesh martuar pa femije ai merr nje grua te dyte ne 2005, Manushaqen.

Iliazi tregon se meqe nuk benim dot femije me Anifen vendosen te marrin Manushaqen ne shtepi e madje tregojne se ata shkuan ta kerkojn te shtepia e saj te dy.

Por ate vit qe ai u be me dy gra ne shtepi u lindi femija i pare me Anifen e pastaj me Manushaqen, e keshtu sot ai ka 4 femije me Anifen dhe pret gjithashtu femijen e 4 edhe me Manushaqe duke bere qe te kene 7 femije ne familje .

Madje gazetarja e pyet Iliazin ne lidhje me marredheniet qe mban ai me te dyja grate e shtepise, mirepo ai duke buzeqeshur thote se i ben me radhe 5 dite njera e 5 dite tjetra

Kryefamiljari me pas tregon se ata jetojne me te ardhurat nga mbledhja e bimeve medicinale si edhe asistencen qe marrin 100 mije te vjetra gjithsej ne muaj.

Veshtiresia me e madhe duket se eshte shkollimi i femijeve, pasi duhet te ikin ne qytetin e Peshkopise dhe nuk kane mundesi ti cojne.

Ja vidjoja e kesaj interviste me kte rast te cuditshem: