Njihuni me 12 vendet që nuk janë prekur ende nga koronavirusi dhe po cudisin boten

0
638

Koronavirusi nuk ka arritur të depërtojë ende që prej fillimit të pandemisë ne keto vende eshte e cuditshme pse nuk nuk ka asnje te infektuar dhe bota po i studjon keto raste.

Por sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins, më shumë se 12.5 milionë njerëz janë infektuar në botë nga ky virus, dhe numri i fataliteteve nga Covid-19 ka kaluar shifrën 560 mijë.

Ekzistojnë 12 vende të cilat deri më tani nuk kanë raportuar asnjë rast me koronavirus dhe kjo po cudit gjithe boten.

Ja kush janë këto shtete:

Kiribati, Korea e Veriut, Turkmenistani, Ishujt Solomon, Vanuatu, Samoa, Tonga, Palau, Ishujt Marshall, Nauru, Tuvalu, Shtetet e Mikronesias.