Nje muaj nga ndarja zbulohet arsyeja pse Jon Gjebrea u nda nga e fejuara. Shkak eshte bere kjo supermodele e njohur…

Djali i kantautorit te njohur Ardit Gjebrea, Jon Gjebrea edhe pse nuk eshte pjese e televizionit personalisht, njihet kudo per miqesite e tij me kengetare dhe artiste qe i ka krijuar ne paskuintat e festivalit ku i ati ka qene producent.

Tashme pas ndarjes me te fejuaren, gati nje muaj me pare Jon shfaqet vetem dhe Merlin si single. Ata nuk e ndjekin me njeri tjeterin ne Instagram dhe gjithashtu unaza dhuruar nga Jon si forme propozimi per martese, nuk shihet me ne gisht te Merlinit, e aq me pak nuk me foto te te dyve tek profili i saj, nderkohe qe Jon e ka nderruar plotesisht profilin e tij me nje te ri.

Rreth dy vite më parë, Joni u fejua me të dashurën e tij prej disa vitesh, Merlin Haxhiymeri. Çifti zgjodhën të finalizojnë lidhjen në përvjetorin e martesës së prindërve të tij, Ardit Gjebresë dhe Anilës.

Dy vjet pas lidhjes se dy te dashuruarve dhe jeteses jashte Shqiperise se bashku, Merlin shihet ne Tirane dhe Jon ne foto i shoqeruar me supermodele dhe artiste te tjere.

Ndërkohë ç’po ndodh me jetën e Jonit, i cili ka një biznes purosh, por ndërkohë poston foto shumë të bukura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës?

Pikërisht në SHBA jeton edhe modelja nga Kosova, Vildane Zeneli, e cila duket se i ka vënë syrin Jonit, direkt pas ndarjes së tij nga e fejuara. Ndjekësit kanë vënë re faktin që ajo e komenton shpesh Jonin në fotot e tij në “Instagram”, ndërkohë që vetë ai ka ndarë me ndjekësit një foto si dëshmi e darkave të tyre private në SHBA.
Dhe sapo Joni poston foto, Vildane e ngacmon me komente duke e komentuar me zemra, apo duke e urdhëruar të flejë dhe të mos rrijë natën vonë jashtë.

Ndersa Vildane e pyetur nëse e kishte gjetur ose jo personin e zemrës, ajo u shpreh kështu në një intervistë për “Prive”: “Jo nuk jam në një lidhje”.
“Të dy prindërit i dua njësoj. Jam e bekuar me prindërit e mi!”, u shpreh ajo, duke mos përmendur emra të njerëzve të tjerë që takon në jetë. Ndërkohë, së fundi, ajo bëri bujë me deklaratën se është shumë e frikësuar nga Covid-19 dhe se e ka bërë shumë herë tamponin për t’u siguruar nëse është prekur apo jo.