Nesër vjen shtatori, Pipero: Ja çfarë pritet të ndodhë pas 20 ditësh në vendin tone

Mjeku Pipero ka thene se situata tashme ne vendin tone eshte cdo dite ne rritje dhe kjo nuk eshte shenje e mire ndaj eshte periudhe jo e mire por problemii i ardhjes se shtatorit dhe vjeshtes fillojn dhe viruset gripale qe do ta veshtiresojne situaten.

Ndaj duhet sa me shume kujdes pasi stina e vjeshtes eshte dhe stina ku viruset gripale jane me shume te pranishme.

Ai ka thene gjithashtu se:“Aktualisht, kapacitetet e tanishme janë pothuajse të ezauruara, kështu që spitali Kovid-3 po bëhet gati të hapet.

Besoj se do hapet këtë javë që vjen. Në vijimësi pas 20 ditësh mund të hapet dhe Covid-4, sepse fundi i vjeshtës do të shoqërohet dhe me viruset e gripit stinor”, ndaj shpresojme qe kurba te ulet megjithese virusi nuk ka fuqine qe ka pasur ne fillim.

Ruani distancimin social perdorni masken dhe lani sa me shpesh duart.