Në spital po bëhet nami? Marjeta del me deklarate te re: Të infektuarit po vijnë me simptoma të…

0
875

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se numri i te infektuarve ne spitalin infektiv po rritet ndaj duhet te jeni te kujdesshem.

Aktualisht në spitalin infektiv po trajtohen 71 pacientë, 10 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 2 janë të intubuar në gjendje jo te mire.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 269 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar disa raste pozitive.

Lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 57 qytetarë, duke e çuar në 1516 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Në vendin tonë aktualisht janë 999 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës ndaj ruani distancimin social dhe ruani veten tuaj dhe familjen tuaj.