Ndodh çudia/ 22-vjeçarja me koronavirus cudit policet i shkojnë për kontroll ne shtepi por ajo që zbulojnë na trondit të gjithëve

0
634

Njoftimi:

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier dhe të Komisariateve në varësi të saj kanë vijuar kontrollet e herëpashershme në banesat e të prekurve nga koronavirusi, me qëllim kontrollin për respektimin me rigorozitet të vetëkarantinimit, për të bërë të mundur parandalimin e përhapjes së virusit

Gjatë kontrolleve të ushtruara ditën e djeshme, specialistët proceduan penalisht shtetasen M. H., 22 vjeçe, banuese në Lushnjë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia nuk u gjend në banesën e saj, por kishte shkuar te prindërit, në fshatin Kashtëbardhë.

Policia mori kontakt me këtë shtetase në banesën e prindërve të saj, në fshatin Kashtëbardhë, ku është bërë edhe evidentimi i personave të tjerë që ndodheshin në këtë banesë, të cilëve u është komunikuar që të mos dalin nga banesa.

Ndaj duhet te jeni te kujdesshem se perndryshe do te merrni gjoba.