Murgesha ngel shtatzënë “pa dashje” dhe pastaj habitet duke thene: Nuk e di kush është babai i femijes tim!

Shume debate jane hapur per nje murgeshe ne nje province te Italise.

Nje murgeshe, nje dite ka pasur dhimbje te forta ne bark dhe kur shkon tek gjinekologu, aty meson se eshte shtatzene.

Pas dhimbjeve te medha qe kishte pasu nje dite ajo eshte shtruar me urgjence ne spital.

Doktoret e shtruan dhe i bene analizat per te pare se cfare ia kishte shkaktuar kete dhimbjen por ne fund thjesht kuptuan se ajo ishte shtatzene.

Rasti u mbajt i i fshehur dhe informacioni i izoluar por gazeta del Sud e ka gjetur dhe e ka bere publik lajmin.

Nga rrethet kishtare është njoftuar se murgesha në fjalë pasi të lindë, mund të braktisë urdhërin e murgeshës dhe kështu mund të bëhet nënë me kohë të plotë.

Por një rast i tillë analog ka ndodhur në zonën e Raguzës, ku një murgeshë nga Madagaskari është në pritje të një fëmije.

Gjithsesi asaj ende nuk dihet babai i femijes.