Motër, apo vëlla për Ajkën/ Sherr i madh mes Besit dhe Xhensilës: Ja cfarë ndodhi…

Xhensila Myrtezaj ka qenë e ftùar pasditen e sotme në emsionin “Rudina” ku tregoi planet e saj në lídhje me familjen.

E vogla e shtëpisë, Ajka feston dhe pak ditë 3-vjetorin e lindjes, ndaj dhe këngëtarja dhe Besi kanë shumë dëshirë që t’i dhurojnë asaj një motër apo një vëlla.

Por në lidhje me gjininë e fëmijës, aktori dhe këngëtarja janë të ndarë në këtë drejtim. Besi është tipik shqiptar dhe do një djalë shok për vete, ndërsa Xhensila do të kishte më shumë në qejf një motër dhe shoqe për Ajkën.

“Besi këtu është tipik shqiptar, ai do djalë, ndërsa unë dua që Ajka të ketë një motër, sepse kam parasysh edhe lidhjen që kam unë me motrën…”

Para pak ditësh, këngëtarja ka qenë e ftuar gjithashtu dhe në emisionin “E ardhmja është vajzë”, në të cilin u rrëfye për muzikën dhe jetën e saj si nënë e një vajze.

Ajo tregoi për períudhën e vështirë që ka kaluar gjatë pandemisë, duke zbùluar për herë të parë se kishte kaluar Covid-19 bashkë me vajzën.

Ndër të tjera ajo tha se kishte përjétuar një moment mjaft të vështírë pasi ishte shëruar nga vírusi. Ndërsa po kthehej në Tiranë, këngëtarja tregoi se kishte pësuar një atàk paníku.

Xhensila tregoi se mjékët i kishin shpjeguar se kjo kishte ndodhur si pàsojë e gjéndjes emocíonale që kishte pérjetuar gjatë pandemisë.