Mjeku lë pa fjalë : Prit se skeni parë gjë akoma, ja se cfarë pritet të ndodhë tani në Korrik

0
672

Situata eshte e veshtire ne vendin tone ndaj cdo dite ka rritje te numrit te te infektuarve ndaj behuni te kujdesshem dhe ruani distancimin social.

Muaji qershor po mbyllet me bilancin qe nuk pritej ndaj kjo eshte nje alarm per te gjithe pasi numri eshte ne rritje kjo nuk eshte nje loje ndaj duhet te jeni te ruheni

Por ja si ka qene reagimi i ekspertëve të shëndetësisë, të cilët kërkojnë reflektimin e popullatës, veçanërisht të atyre qytetarëve që nuk besojnë në shifrat e dhe as në ekzistencën e Koronavirusit.

Ja se si shprehet Skënder Brataj:“Kjo është gjëja më absurde që po ndodh në këtë vend, ndërkohë që e gjithë bota është në këtë situatë, ashtu si edhe Ballkani.

Njerëzit duhet ta marrin vesh një herë e mirë, nuk bëhet shaka me virusin, sepse po shkakton pacientë,po inf ekton njësoj si më parë”, tha kreu i Urgj encës Kombëtare, Skënder Brataj ndaj duhet te jeni te kujdesshem sepse nese vazhdon keshtu ne muajin korrik do te kete me shume te infektuar dhe gjendja do te rendohet me shume.