Home TE NDRYSHME Mjeku infeksionist bën deklaratën befasuese: Kjo që po kalojmë tani nuk është...

Mjeku infeksionist bën deklaratën befasuese: Kjo që po kalojmë tani nuk është valë e dytë por…

106
0

Mjeku i mirenjohur infeksionist Arben Pilaca ka bere nje deklarate se fundmi mbi situaten e koronavirusit qe po kalon vendi yne.

Ai ka thene se kjo qe po kalojme me koronavirusin nuk eshte nje vale e dyte por nje dallge.

Kjo sepse sipas tij ishte e pritshme qe pas vales se pandemise do te kishte kete ecuri natyrore.

“Kjo që po kalojmë nuk është valë, pasi valën e kemi kaluar, kjo është një dallgë, ishte e pritshme sepse kështu është ecuria natyrore e një pandemie, tanimë pandemia po flet. Është numri më i madh, është shtrimi më i lartë, dhe sigurisht kemi më shumë njerëz që rrezikojnë jetën. Nuk është fundi, tendenca është në rritje, nuk është për të krijuar panik, por kjo është e vërteta”, tha ai gjatë intervistes.