Mjeku i njohur Pellumb Pipero jep lajmin e keq: Pandemia mund të zgjasë deri në..

0
427

Pëllumb Pipero ka thene se shtimi i rasteve me koronavirus gjatë javëve të fundit në vend eshte shqetesues dhe ne duhet te jemi me te kujdesshem te perdorim masken dhe te ruhemi sa me shume.

Pipero tha se normaliteti i ri do të jetë me maskë, pasi sipas tij, pandemia e koronavirusit mund të zgjasë edhe dy apo tre vite të tjera ndaj ne duhet te mesohemi me kete jete te re.

Ai shprehet se:“Pas relaksimit të masave e dinim që do kishte rritje të rasteve, por është përtej pritshmërive tona, por nuk menduam që do ishim të pakujdesshëm kaq sa jemi.

Dhe duke qenë se është rritur ekspozimi pra njerëzit që takohen me njëri tjetrin, aktivitetet, ka shtuar numrin e kontakteve, atyre që infektohen dhe sëmuren”, tha ai.

Ndaj behuni te kujdesshem dhe ruani veten dhe familjet tuaja.