Mjeku i diagnostikuar me koronavirus, dhe tregon hap pas hapi se si shfaqen simptomat ditë pas dite…

Nga ditari i nje mjeku me koronavirus tregon se si jane simptomat e perditshme te virusit ai eshte 35 vjec nga Spanja e u infektua ne nje spital ne Madrid.

Doktori i shkruan hap pas hapi te gjitha etapat nje pas nje.

Ne diten e pare ke dhimbje fyti, koke (e madhe), kollë e thatë. Nuk ka anomali në mushkri” dhe merr fryme.

Ne diten e dyte ke pak dhimbje fyti, kollë dhe dhimbje koke dhe pak i keputur.

Ne diten e trete ke dhimbje të fytit dhe të kokës. Por dhimbjet në gjoks janë evidente.Diarreja filloi, kolla për fat të mirë u përmirësua por do shkosh me shume ne banjo.

Ai nuk e besonte qe ishte prekur nga virusi dhe mendonte se ishte nje grip normal.Por pasi po shqetesohej ai bere testin dhe doli pozitiv.

Nuk e priste por ja qe ai u izolua ne dhome dhe kam shmangur kontaltin me gruan dhe femijet.

Ndaj e vetja menyre per te shpetuar eshte qe te qendroni ne shtepi te lani mire duart te dizinfektoni shtepi dhe te keni kujdes per jeten tuaj.