Mjeku del urgjent dhe lëshon deklaratën e fundit, ajo që po thotë duhet zbatuar

0
757

Ne vendin tone shifrat e te infektuarve me koronavirus po rritet cdo dite ndaj duhet te jeni te kujdesshem te gjithe mjeke dhe ekspertet raportojne se duhet te jemi te vemendshem dhe te jeni vigjilent sepse virusi nuk eshte loje duhet te ruani veten tuaj dhe familjen tuaj.

Keshtu ka bere dhe nje postim mjeku infeksionist Tritan Kalo me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka bërë sot një tjetër apel per tegjithe qytetaret, duke iu kërkuar të tregohen të kujdesshëm pasi koronavirusi ende gjallëron vrullshëm mes nesh dhe ju duhet ta ndalini kete vrull.

Ai thote se:”Virusi SARS-COV2 së mundje shkaktues dhe jetëmarrës, ende gjallon vrullshëm mes nesh. Përkujdesi ndaj vetes mbetet domosdoshmëri, shkruan Kalo ne facebook.

Ndaj ruani distancimin social dhe tregohuni te kujdesshem.