Mjeku cudit me deklaratën, publikon ska.ndalin: 3 spitale në vendin tonë po…t’më kontaktojë SPAK sa me shpejte

0
523

Nje deklarate ka bere mjeku imazherist Renato Osmënaj ku sot ka bere nje denoncim ku ka hedhur dyshime së ne vend edhe në spitalet private kurohen të infekturit me koronavirus.

Mjeku i njohur ka shkuar edhe më tej, duke e ftuar Prokurorinë e Posaçme ose e njohur ndryshe si SPAK që ta thërrasë për të dëshmuar.

“Ogi! Mos i mbaj të sëmurët COVID në spitale private OGIIIIII! Nuk e fituat dot betejën që donte BABA! Mos abuzo me shqipëtarët OGI! Ke tre spitale private që kanë të sëmurë COVID dhe ti ncuk! Mos akuzo më QSUT! Mos u mer me maska OGI! Po të jetë i interesuar SPAK të më kontaktojë!,”-shkruan “Xhaxhi doktori”.

Ndërkohë që ministrja bën apel për vendosjes së maskës, sërish numri i të prekurve nga koronavirusi është i lartë.

Tashme te infktuarit me koronavirus jane shtuar shume dhe duhet qe te jemi me te kujdesshem duke perdorur masken.