Home TE NDRYSHME Meteorologu i njohur, ja si do te jene temperaturat gjate muajit Nentor...

Meteorologu i njohur, ja si do te jene temperaturat gjate muajit Nentor dhe cfare pritet te ndodhe kete jave

2699
0

Akil Osmani, sinoptikani tashme i njohur ka sqaruar disa dite me pare per te gjithe se si do te jete moti ne fund te muajit tetor dhe fillim nentori.

Keshtu Osmani deri te merkuren e parashikoi se moi do te kishte reshje mesatare sidomos ne Veri te vendit ndersa pas dites se enjte sipas tij do te kete permiresim te kushteve atmosferike, duke sjelle nje mot te kthjellet e me reshje lokale sudomos ne zonat malore.

Me tej ai tha se reshjet pritet te jene me teper ne formen e veses dhe nuk do te sjellin problematika.

Ndersa sa i perket muajit Nentor ai tregon se do te kete vranesira qe konsiderohen normale per kete stine dhe temperaturat do te variojne nga 1 deri ne 2 grade me te larta se mesatarja stines se vjeshtes.