Mamaja e Peshëngritësit shqiptar gjendet e pajete, zbulohen detaje të dhimbshme

Një ngjarje ka ndodhur ne Himarën. Banorët e një pallati kanë gjutur pa shenja jete në banesën e saj një të moshuar.

Bëhet me dije se e moshuara është mamaja e peshëngritës Piro Dhima, kampion i disa lojërave olimpike.

Mësohet se trupi i saj është pikasur pranë kazanëve të rakisë dhe sipas informacioneve të para eshte gjendur aty.

Dyshohet se e moshuara kishte 3-4 ditë që nuk jetonte.

Ndërsa djali i saj, Piro Dhima nuk është një emër i panjohur për publikun, pasi kohë më parë në mënyrë vazhdueshme ka lëshuar lumë akuzash ndaj shqiptarëve duke i akuzuar se po mundoheshin t’u merrnin pronat. Ndërsa e mohonte se ishte shqiptar, preferonte të konsiderohej si minoritar grek.