Lëkundje tërmeti diten e sotme ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e tij

0
560

Qyteti i Lezhes eshte lekundur diten e sotme nga nje termet rreth ores 13 e 35 me nje magnitude prej 3.1 te shkalles rihter.

Sipas Institutit të Gjeoshkencavet epiqendra është 11 km nga qyteti i Lezhës dhe 6 km në veri të Rubikut.

Kujtojmë se dhe të dielën një tjetër lëkundje e fortë tërmeti shkundi Lezhën.

Por nuk raportohet për dëme dhe kjo eshte dicka e mire.

Jeta ne qytet ka vazhduar normalisht.