Home TE NDRYSHME Largohen Afganet ne qytet studenti ja ne cilin qytet do vendosen

Largohen Afganet ne qytet studenti ja ne cilin qytet do vendosen

262
0

300 shtetas afganë të vendosur në Qytet Studenti janë zhvendosur ditën e sotme në qytetin e Lezhës, vetëm pak ditë pasi mbërritën në vendin tonë.

Rreth 200 shtetas afganë kanë lënë këtë pasdite godinat e Qytet Studentit dhe po zhvendosen në godinat e hotelerive ne zonën bregdetare të Shëngjinit.

Këto persona pasi kanë kryer të gjitha proceduar ligjore nga regjistrimi dhe marrja e asistens do vijojnë të qëndrojnë Snëngjin.

Besohet se kjo lëvizje do të funksionojë edhe për shtetasit e tjerë.

I gjithë shërimi i tyre është bërë me forca të shumta të policisë për të garantuar sigurinë e tyre.