Home TE NDRYSHME Humb jeten papritur aktori i njohur shqiptar mbi 30 role ne teater

Humb jeten papritur aktori i njohur shqiptar mbi 30 role ne teater

463
0

Ka humbur jeten në moshën 67 vjeçare artisti i shumë shfaqjeve teatrale, Muharrem Sylejmani.

Sylejmani ishte bartës i 30 roleve kryesore dhe regjisor i dhjetëra shfaqjeve. Në Festivalin e Dramës origjinale shqiptare, e cila u mbajt më 22-26 janar 2020, Sylejmani fitoi çmimin për vepër jetësore

Lajmi për humbjen e jetes se tij u bë i ditur përmes faqes së Facebookut të Teatrit të Gjilanit.

Njëkohësisht, Teatri i Gjilanit i ka shprehur ngushëllime familjes Sylejmani për humbjen e më të dashurit të tyre.