Lajmi i mire/Kryeminstri Rama publikon pamjet mbresëlënëse dhe jep lajmin e madh për gjithë shqiptarët (VIDEO)

0
399

Edi Rama ka publikuar disa pamje nga ndërtimi i rrugëve në zonat veriore të vendit dhe me ne fund para zgjedhje te gjithe partite politike behen si qingja dhe fillojn bejn disa pune sic ndodh rendomt ne vendin tone prej 3 dekadash.

Por megjithate Rama premton se së shpejti do të nisë hapja e kantierit të Milot – Thumanë – Tiranë që vazhdon me Rrogozhinën e deri në bypassin e Fierit tashme Shqiperia do te lidhet me rruge te reja dhe te shpresojme qe te behet me mire dhe Shqiptaret ne 2021 te gjejne me shume rruge te shtruara.

Video-Mesazhi i Ramës:

MIRËMËNGJES dhe me këto ndërtime e rindërtime të tjera të rrugëve të lëna rrugëve në Veriun e Shqipërisë, ku së shpejti nisim me hapjen e kantierit të madh Milot – Thumanë – Tiranë që vazhdon me Rrogozhinën e deri në bypassin e Fierit, si edhe pak më pas me Milot – Muriqanin, ju uroj një ditë të mbarë.

Per me shume shikoni videon