Home TE NDRYSHME Lajmi fundit/ Merret vendimi ekstrem, Ministria deklarate urgjente, do mbyllen….

Lajmi fundit/ Merret vendimi ekstrem, Ministria deklarate urgjente, do mbyllen….

1116
0

Lajmi fundit nga Ministria e Shëndetësisë ku ka marrë vendimin e menjëhershëm diten e sotme për mbylljen e pishinave në të gjithë territorin e vendit si pasojë e rritjes së rasteve pozitive me koronavirus ndaj ka ardhur koha qe te kemi me shume kujdes pasi pishinat jane vater e infektimit me koronavirus nese popullohen me pushues.

Megjithëse pishinat konsideroheshin si aktivitete me risk të lartë infektimi ato u lejuan të hapeshin në momentin kur u bë dhe dalja nga izolimi.Por tani merret vendimi per ti mbyllur ato.

Rritja e personave të infektuar këto javët e fundit e ka shtyrë Ministrinë e Shëndetësisë që të ndërmarrë një veprim të tillë ditën e sotme. Urdhëri është i obligueshëm për të gjitha pishinat në të gjithë territorin e vendit deri në një njoftim të dytë nga ana e ministrisë.

Ruani distancimin social dhe tregohuni te kujdesshem.