LAJM I FUNDIT/ Deputeti shtrohet urgjent tek Infektivi, iu rëndua gjendja pasi ishte pozitiv me koronavirusit

0
382

Cdo dite situata e koronavirusit eshte nga lajmet kryesore te dites dhe gjendja sa vjen dhe rritet mbase jemi ne kohe te veshtira qe kurre si kemi perjetuar me pare por diten e sotme eshte infektuar një tjetër deputet të Kuvendit të Shqipërisë.

Bëhet fjalë për deputetin socialist të qarkut të Vlorës, Edmond Leka.

Mësohet se Leka ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe është shtruar në spitalin Infektiv për të marrë ndihmë mjekësore, pas rëndimit të gjendjes se tij shendetesore.

Prej vitit 2016 Leka është deputet në Kuvendin e Shqipërisë.

Shpresojme te behet me mire dhe ruani distancimin social.