Home TE NDRYSHME Kursi i këmbimit valutor/ Rritet Dollari, por ja cfare ndodhi me Euron...

Kursi i këmbimit valutor/ Rritet Dollari, por ja cfare ndodhi me Euron diten e sotme

210
0

Duke iu referuar kembimit valutor vendas, dollari amerikan ka patur nje rritje gjate fundit te javes. Keshtu sot 1 dollar amerikan blihet me 105.50 lekë dhe shitet me 106.40 lekë.

Ndersa euro duket se ka vijuar të ketë të njëjtën vlerë duke u kembyer sot me 123.70 lekë në blerje dhe në shitje me 124.20 lekë.

Por nga ana tjeter franga zvicerane, ka ndjerë rënie në blerje, duke u këmbyer me 115.20 lekë, ndërsa në shitje ruan të njëjtën vlerë, me 116.20 lekë.

Ndërsa paundi britanik, vazhdon të ketë të njëjtin këmbim me 136.20 lekë në blerje, e shitet me 137.10 lekë, duke ndjerë kështu një rënie pak të lehtë.

Dhe monedha e Turqise, lira turke është rritur lehtë në blerje duke u këmbyer me 11.90 lekë, ndërsa shitet me 13.30 lekë.