Kur vjen Vjeshta e ftohte, flet meterologia e njohur ja kur nisin shirat dhe perfundon plazhi

0
457

Tanja Porja ka treguar se do ketë vjeshtë këtë shtator sespse moti eshte i ngroht si ne pranvere, duke qenë se temperaturat vazhdojnë ende të jenë të larta.

Por meteorologia u shpreh se pas 20 shtatorit temperaturat do të bien dhe vjeshta do te vij perseri por rreshjet do i mungojnë shtatorit ndaj do te kemi nje shtator me mote te mire.

Moti i ngrohte do te vijoj deri ne 15 shtator.

Nga data 20 e në vijim do shfaqet vjeshta, do bien temperaturat.

Maksimumi 25-26 është temperature.