Home TE NDRYSHME Kur do te konsiderohemi te cliruar nga epidemia, mjeku Pellumb Pipero tregon...

Kur do te konsiderohemi te cliruar nga epidemia, mjeku Pellumb Pipero tregon daten me ne fund

473
0

Tashem e duam te gjithe se eshte mjeku qe qeteson zemrat e Shqiptareve.I ftuar ne emisionin Open te Eni Vasilit vogëlushja i shkruan letër për koronavirusin, mjeku Pipero preket live dhe e thotë troç: Në fund të prillit do jemi të lirë, rastet do jenë të pakta ose aspak dhe kjo situate mbaron.

Mjeku i njohur thote se në fund të muajit prill e deri maksimumi në mesin e muajti maji Shqipëria do jetë e çliruar nga koronavirusi.

Moderatorja i shfaqi Piperos një letër të një vogëlusheje e cila pyeste se kur do fillonte shkolla dhe kur vendi ynë do çlirohej nga virusi, letër e cila e preku mjekun dhe bëri që ai të fliste troç.Dhe shpresojme qe te ndodh keshtu ky eshte nje lajm shume i mire per te gjithe qe ne te fillojme nje jete te re.

“Në bazë të të ecurisë së kësaj epidemie në vendin tonë, unë mendoj që fundi i prillit do na zërë me pak ose aspak raste. Maji mund të na zërë me ndonjë rast sporafik. I them Kejsit që të bëj durim se në më pak se një muaj do të shijoj jetën. Kurse vendi do jetë i çliruar 1 muaj pas rastit të fundit të infektuar. Por ne normalisht do jem i më shpejt sesa kaq.

Shpresojme qe te ndodh keshtu dhe cdo gje te kthehet si me pare.