Kthehen nga Italia, por mesojne se ne valixhe i mungonin 1.500 euro ilaçe

0
600

Shtetesja Dallendyshe ndoci eshte drejtuar emisionit investigativ per te treguar publikisht se cfare e shqetesonte ne lidhje me dy prinderit e saj te moshuar.
Ajo tregon se ne date 29 korrik citi i te moshuarve kane udhetuar nga Bolonja drejt Tiranes dhe kur kane mberritur ne shtepine e tyre, ne nje fshat te lezhes, kane kuptuar se ne valixhe i mungonin ilacet.

Zonja Dallendyshe tregon se ilacet e prinderve te saj kishin nje vlere prej 1500 eurosh pasi prinderit i kishin marre per 8 muaj.

Ajo tha se vec ilaceve te njera nga valixhet, ata kane pare se edhe valixhja tjeter ishte hapur por skishin marre gje me vlere.

Ne Aeroport ju eshte thene se duhet te bejne kallezim penal ne komisariatin e Rinasit pora ata te dy jane ne gjendje jo te mire shendetesore e nuk e zgjidhin dot kete problem.