Kompania zgjedh si modele vajzën me sindromën down: Bukuria vjen nga shpirti!

0
328

Nje lajme i mire nga kompania e modës Gucci ku ka marre si modele nje femer me sindroma down.

‘Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua’, modelja me Sindromën Down imazhi i Gucci-t

Së fundmi një tjetër imazh i kësaj kompanie lider është edhe 18-vjeçarja, Ellie Goldstein e cila punon edhe si modele në kompani të shumta.

Ajo është me të vërtetë e bukur dhe jo vetëm për t’u parë. Vajza me sindromën Doën buzëqesh përmes një shpirti të pastër. Dukshëm dallohet arsyeja se pse është imazhi i përzgjedhur nga Gucci.

Fotoja e Ellie, postuar në faqen zyrtare të Gucci-t në instagram ka arritur plot 863 mijë pëlqime. Kjo tregon sesa impakt pozitiv ka lënë pamja e 18-vjeçares tek shikuesit.