Jepet lajmi i mirë nga vendi i Merkelit për shqiptarët: Nga java e ardhshme do lejohen të…

0
6230

Ambasada e Kosoves ne shtetin e Gjermanise u ka bere nje thirrje te gjithe udhetareve qe kane kaluar apo qe po kalojne ende pushimet ne Kosove do te duhet te kene parasysh udhezimet nga Instituti Kombetar i Shendetesise Publike te Kosoves.

Keshtu ne nje postim ne facebook Ambasada ka bere te ditur udhetareve se ata qe do kthehen ne Gjermani do te kene te detyrueshme testin e koronavirusit.

“Të gjithë ata që kanë kaluar apo kalojnë pushimet në Kosovë- ju lutem të keni parasysh udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Republikës së Kosovës. Të gjithë ata qytetarë, që do apo duhet të kthehen nga Kosova në Gjermani- nga java që vjen Testet për Covid janë obligative”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Gjithashtu Ambasada në fund u ka bërë thirrje qytetarëve që të mbajnë distancën, maska dhe higjienën.