Home TE NDRYSHME Ja ku perhapet Covid 19/ Shpërthen Pipero: Ja kush e ka fajin...

Ja ku perhapet Covid 19/ Shpërthen Pipero: Ja kush e ka fajin me te madh

130
0

Jemi ne periudhe te veshtire dhe gjendja sa vjen dhe perkeqesohet ndaj duhet te jemi shume te kujdesshem.

Mjeku Pipero tregon dhe vendin se ku perhapet me shume virusi dhe qe duhet te jemi shume te kujdesshem.

Ai ka thene se numri i madh i qytetarëve infektohet në bare dhe lokale.

Pipero rrëfeu se i bën shumë përshtypje numri i madh i personave që frekuentojnë baret e zonës së ish-bllokut në mbrëmje.

Po ashtu, mjeku infeksionist tërhoqi vëmendjen se rinia nuk është duke e marrë seriozisht problemin.

Ai u shpreh se:“Kapacitetet kudo në botë kanë një limit.

Duhet pyetur, çfarë po bëj unë vetë, çfarë po bëjnë institucionet, lokalet për të mbajtur masat?…

Rinia nuk e ka marrë seriozisht problemin.”Po ashtu, Pëllumb Pipero u shpreh, se duke parë situatën aktuale në mendimin e tij, e mira do të ishte që lokalet të mbyllen më herët.

“Njerëzit duhet të rrinë sa më pak në lokale. Situata që po përjetojmë do më shumë kujdës, mirëkuptim. Ndoshta lokalet duhet të mbyllen pak më herët, janë në mendimin tim, lokalet dhe familja binomi më i madh i transmetimit.”

Ndaj ruani distancimin social dhe tregohuni vigjilent.