Infermierja shqiptare u shua në lule të rinisë dhe la dy vajzat jetime/ Dedikimet të këputin shpirtin

Adjola Sula, infermiere në QSUT, është ndarë nga jeta në moshë të re ditën e sotme.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë, me anë të një postimi në rrjete sociale.

Humbje e madhe per te gjithe koleget largimi ne moshe kaq te re te Adjola Sules Infermieres ne QSUT. E dashur me te gjithe koleget dhe e dhembshur me te gjithe pacientet qe u sherbente.


Nene e dy femijeve dhe grua shembullore.

Ngushellime te perzemerta familjes,kolegeve dhe dy vajzave te saj te vogla.

Nuk gjejme dot fjale per te thene cfare na ke shkaktuar te gjitheve ne qe patem fatin te te njihnim. Shoqata e Infermiereve te Shqiperise