Home TE NDRYSHME Imunologu ben deklaraten e forte:Duhet te mbyllen keto biznese sa me shpejt

Imunologu ben deklaraten e forte:Duhet te mbyllen keto biznese sa me shpejt

137
0

Imunologu Genc Sulçebe ka thene se numri i te infektuarve po rritet cdo dite dhe ka nevoj per nje nderhyrje te shpjete pasi lokalet dhe restorantet jane shkaku kryesor i perhapjes ne mase te covid 19.

Ai ka thene se:“Jam për mbyllje, sigurisht, sepse ndryshe nuk e parandalojmë dot. Nuk kemi kapacitete spitalore.

Kjo është e nevojshme dhe e gjithë Evropa po e përjeton këtë situatë dhe po merr këto masa.

Më vjen keq shumë për këto biznese, por për një farë kohë duhen mbyllur të gjitha kafenetë.

Mund të lejohem vetën në ambiente të hapura dhe në asnjë mënyrë pa maskë.

Mbajtja e maskës është gjë shumë pozitive, por paradoksalë dhe skandaloze është kur ti e heq maskën kur futesh brenda.

Ndaj ruani distancimin social dhe tregohuni vigjilent pasi jemi ne kohe pandemie dhe duhet shume kujdes.