I mbani mend historite e bujshme te vjehrrave më të famshme shqiptare? Ua sjellim prap

Shume raste jane pare edhe ne media te marredhenieve nuse vjerre aspak te mira por gjithashtu ka nga ana tjeter edhe ngjarje qe tregojne te kunderten.

Ja cilat jane disa prej tyre qe jane edhe te njohur publikisht.

Vjehrra e famshme
Ky eshte rasti Liri Berishes si personazh i famshem jo vetem se ishte gruaja e ish kryeministrit por edhe per fondacionin e femijeve me spektrin autik.
Nusja e djalit te saj Shkelzenit, Armina Mevlani madje kur e kane pyetur per te tha: “I thërras Lili, nuk kam pse ta thërras ‘vjehrra’, pasi ne respektohemi shumë dhe për mua kjo është më e rëndësishëm sesa forma si e thërret,”.

Vjehrra qe te ben te famshme
Remzie Osmani me djalin dhe nusen e djalit, Gëzimen, qarkullon vazhdimisht që kur fejesa e Hamitit dhe Gëzimes në tetor të 2017-s i ngjante një dasme luksi ne Kosove dhe ka më shumë se gjysmë milioni shikime në YouTube.

Shyhret Behluli dhe nusja e djalit, Laerta eshte prap rasti kur Vjehrra të bën të famshme
Përmendet nga televizionet kosovare si rasti me vjehrrën më të famshme si Shyhrete Behlulin.
Dasma e djalit të Shyhretes me Laerta Spahiun ka grumbulluar miliona klikime në YouTube.

Vjehrra nuk te jep femijen.
Ndersa ky rast eshte bere i njohur prej historise se cuditshme nuse vjehrre.
Nga një anë, Natasha e akuzonte ish-nusen se nuk dinte të rriste djalin e vogël dhe se donte të punonte, ndërkohë që nga ana tjetër, Eglantina akuzonte Natashën se po “i fuste djalit mendime të këqija”.