I fundit/ Lekundjet e tërmetit ndihen dhe në vendin tonë

Një tërmet me magnitude 3.4 ka lëkundur para pak minutash shtetin fqinj

Mësohet se magnituda e tërmetit ka qenë 3.4 ballë e shkallës Rihter dhe me një thellësi fokale 2 kilometër

Epiqendra e lëkundjeve ishte në Kekrkira, Greqi.. 6 kilometer larg nga Saranda duke bërë që lëkundjet të ndihen dhe në qytetin bredgdetar/ Shqipëria Ime