I ati i saj i mori jètën ish-burrit/ Kapet nga forcat blu edhe Dhurata Saliaj, ja për çfarë.Ja cfare deklaroi

Eshte dalë në një informacion paraprak ku njofton kapjen e shtetases Dhurata Saliaj, e cila është vajzat e autorit të ngjarjes në Tiranë, ku humbi jeten shtetasi Kudret Saliaj.

Njoftimi:
Vihet në p ranga bashkëpuntorja e autorit të vr asjes së shtetasit 33 vjeçe, banuese në Tiranë.

Por ja se cfare ka thene ajo:“Marrëdhëniet me Kudretin i kishim shumë të acaruara. Sa herë unë tentoja të kontaktoja me fëmijët, ai vinte te puna e babit ose në shtëpi dhe nu sillej mire. Rasti më i fundit ka qenë para 3 ose 4 ditësh që erdhi në shtëpi në Picar dhe na kërcënoi si familje. Kur vinte në shtëpi shumicën e herëve i dilte mami dhe përballej me të se mua kishin frikë të më nxirrnin. Para 1 muaji mami ka marrë urdhër mbrojtje nga ai për 1 vit. Familja ime ka jetuar nën presion kaq muaj. Kam shkuar me babain tek gjykata dhe ia kam bërë te qartë Kudretit se unë fëmijët nuk i lë. Doja të takoja djalin t’i flisja. Aty ndodhi ngjarja.”