I apasionuar pas ‘katundit’/ Bes Kallaku bën “gafën” e pafalshme, nuk dallon dot kecin nga qingji, i sulen komentuesit: S’njeh çfarë ke në dorë

0
872

Aktori i humorit shqiptar Bes Kallaku eshte i njohur per dashurine dhe lidhjen e tij me fshatin, kafshet dhe natyren.

Gjithashtu Besi nuk mungon gjithmone ne rrjete sociale me foto nga fshati dhe ne natyre duke shprehur mendimet e tij plot humor.

Edhe kesaj radhe ai ka dale ne foto me nje qingj ne krahe ndersa ka shkruar : Me nje kec te vogel.

Por kete here kane qene ndjekesit e tij qe e kane vere re gafen e Besit duke e korrigjuar aktorin dhe duke i shpjeguar ndryshimin mes termave kec dhe qingj.

Pra Besi ka ne dore nje qingj dhe ka shkruar kec.

Komentet poshte fotos jane:
1.Jo kec po qingj, po ti e mban veten edhe për katundar

2.Ene katunar ene nuk njef ca ke ne dorë, keci eshte i dhise, qengji qe ke ti ne dore i deles. Beso e ke ngatrru qingjin me kecin shikoje mir

3.Nuk eshte kec po qengj ose sheleg i themi ne lazot