Humb jeten sportisti 25 vjecar. Kampion i atletikës

Nje ngjarje e rend ka ndodhur ne Greqi ku mesohet se 25-vjeçari Denis Gjura, kampion i atletikës humbi jeten.

Ai humbi jeten nga shpejtesia pasi ai ka humbur kontrollin e mjetit.Ngjarja ka ndodhur ne Patra dhe automjeti u perplas me trafikndarësen.

Me pas ka nderhyr dhe forcat e zjarrefikeses per te nxjerr trupin.

Denisi ishte sportist në ekipin Esperos që nga viti 2004, ka qenë fitues i viteve të fundit në “Run Greece Patras” me diferenca të rëndësishme, ndërsa në vitin 2021 kishte bërë një përmirësim të shkëlqyer duke arritur rekorde në 1500 m, 5000 m dhe 10000 m.

.